Gashi, gol dhe karton t’kuq me Baselin (video)

 

Mesfushori i kuqezinjëve, Shkëlzen Gashi ka qenë një nga protagonistët kryesorë në fitoren e sotme të Baelit, 5-1 ndaj Zyrihut. Ai ka realizuar sërish për skuadrën e tij dhe më pas është përfshirë në një skenë të shëmtuar.
Bazeli kalon në avantazh në minuten e 24’  pikërisht falë golit të shqiptarit.  Kur pjesa e parë po i drejtohej fundit, 26-vjeçari  u bë dhe pjesë e një eisodi të pakëndshëm pasi u përplas fizikisht me një futbollist kundërshtar duke u ndëshkuar me kartonin e kuq.
Pasi morri një goditje të ashpër nga një kundështar Gashi qëndroi për disa sekonda i shtrirë në tokë dhe më pas u ngrit duke e goditur me grusht dhe duke e plasur në tokë këtë të fundit. Gashi ka qenë pjesë e Zyrihut në vitet 2006-2009 dhe sot i ka shënuar pikërisht ish skuadrës së tij.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT