Gani Koci pritet të intervistohet nga prokurorët e Hagës

Njëri nga ish-themeluesit e UÇK-së, Gani Koci, pritet të intervistohet sot në zyrat e EULEX-it nga prokurorët e Dhomave të Specializuara.

Koci ka thënë se do të intervistohet në cilësinë e dëshmitarit, shkruan IndeksOnline.

Ai ftesën për intervistim nga Gjykata Speciale e mori, më 25 shkurt.

“Pavarësisht se në çfarë cilësie jam ftuar, unë do jem ai që isha në luftë dhe ai që jam sot, gjithmonë në mbrotje të luftës së drejtë të Ushtrisë Çlirimtare”, tha ai./IndeksOnline/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT