Gani Geci ka një këshillë për Vjosa Osmanin

Ish-deputeti i LDK’së, Gani Geci ka thënë se ka një këshillë falas për u.d së presidentit Vjosa Osmani që të mos bashkohet me ndonjë parti tjetër në garën zgjedhore.

Geci ka thënë se nëse i bashkohesh armiqve të shtëpisë tëndë do ta shkatërrosh vet shtëpinë.

“Një këshillë pa para për Vjosa Osmanin. Nese Vjosa Osmani pretendon ndoniher të kthehet në LDK për ndryshime siq edhe pretendonte atehere po e kshilloj mos garo ne listat zgjedhore të partive tjera. Mos prano te hysh në garë as e vetme. Arma kryesore e presidentit Rugova ka qenê Durimi Duro.Mos ju bashko Armiqve të shtepisë tënde per shkatrrimin e shtepisë tënde sepse me shkatrrimin e shtëpisë tënde ski ku rrin as vetë.Mos nderto kasolla kur e ke shtepinë sepse kasollat nuk po i qendrojshin furtunave dhe reshjeve të rrembyeshme Duro se Durimi është virtyt i forces”, ka shkruar Geci.

Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani që tani është ushtruese detyre e Presidentit ka paralajmëruar krijimin e një iniciative qytetare që do të garojë në zgjedhjet që po vijnë.

Osmani ka ndarë rrugë me LDK’në, pjesë e së cilës ishte për gati dy dekada./GazetaExpress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT