Gani Geci e publikon një video të Albin Kurtit duke folur për Amerikën

Anëtari i LDK-së, Gani Geci pas publikimit të një artikulli për kreun e LVV-së, Albin Kurtin e për të cilën pati reagime se është i pavërtetë, ka publikuar edhe një video, raporton Gazeta Express.

Ai ka thënë se në këtë video Kurti thotë se shqiptarët nuk e duan Amerikën.

Në këtë video shihet edhe ish-këshilltari i Albin Kurtit, Agon Hamza.

Për Hamzën, Geci thotë se është nip i kryekomunistit jugosllav.

“Kjo a është rrenë Ky qe po flet i pari dhe po thot une jam me Naim Abazin ështe Agon Hamza nipi i Kryekumunistit Jugosllav Xhevdet Hamza kryeprokuror bashk me Ali Shukrij qe e ne fb e portretizon veten me Leniini ndrasa albini thot Shqiptaret nuk e dojn Amerikën”, ka thënë ai.

Ndërkohë në këtë video Kurti shihet duke thënë se nuk mendon që shqiptarët i duan amerikanët e as Amerikën.

“Ja, unë, qysh me thanë…prej përvojës tu folë qashtu me njerëz, nuk mënoj që shqiptarët i dojnë amerikanët, as Amerikën. Unë menoj që shqiptarët ma shumë e kanë njëfarë ankthi të mundësisë së braktisjes nga Amerika, sesa që e dojnë Amerikën…”, kishte thënë Kurti./GazetaExpress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT