Galaxy S6 Edge Plus vjen me ekran 5.7 inç

Telefoni më i ri nga Samsung, Galaxy S6 Edge Plus pritet të vjen me një ekran më të madh, sipas disa burimeve ky ekran do të jetë 5.7 inç me revolucion QHD 2560×1440 pixels.

Po ashtu sipas shumë burimeve, ky model do të ketë kamerën frontale 5 megapiksleë, ndërsa kamera kryesore 16 megapikselë. Sistemi operativ i këtoj modeli do të jetë 5.1.1 Lollipop, dhe do të jetë i lakuar në të dy anët e ekranit.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT