Galatasarayi me ofertë për dyshen e Unitedit

Dyshja e Manchester United, Bastian Schweinsteinger dhe Antonio Valencia mund të përfundojnë në kampionatin turk.

Bayern Munich nuk janë të interesuar në për ri-nënshkrim me Bastian Schweinsteiger, por Galatasary dëshiron që të përfundojë makthin e gjermanit në Manchester United.

Sipas gazetës AMK, gjiganti turk gjithashtu pretendojnë se janë duke synuar edhe mesfushorin tjetër të Unitedit, Antonio Valencia.

Galatasaray janë të gatshëm të ofrojnë 4.25 milionë funte për dyshen, ku 3 milionë funte shkojnë për Schweinsteiger dhe 1.25 milionë për Valencian.

Schweinsteiger ka qenë i detyruar për tu trajnuar me rezervat, ndërsa Valencia ka qenë i lidhur me një largim nga Manchester që prej ardhjes së Jose Mourinhos.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT