Futbollistja shqiptare: Ja kush janë dy futbollistët më të pashëm të Kombëtares

Uendi Muja është nga ato vajza që spikat jo vetëm në futboll, por edhe me format e saj superseksi.

Ish-sulmuesja e Vllaznisë, e cila prej dy vitesh është pjesë e futbollit francez, përveç aftësive si goleadore, është absolutisht edhe një prej sportisteve më seksi të Shqipërisë.

Ajo prej dy vitesh është pjesë e futbollit francez. Për shkak të mbylljes së kampionatit nga koronavirusi, 21-vjeçarja po shijon pushimet në bregdet.

Së fundmi bukuroshja ka dhënë një intervistë, ku ka treguar se premio më e lartë që ka marrë në Francë ka qenë 500 euro. Gjitashtu Uendi Muja nuk ka nguruar të tregojë edhe 2 lojtarët e Kombëtares, të cilët sipas saj janë më seksi.

“Shpërblimi më i lartë që kam marrë pas një fitoreje ka qenë 500 euro. Futbollistet femra nuk kanë rroba dhe shpërblime aq të mëdha sa meshkujt. Kjo ka qenë shpërblimi më i madh pas një ndeshjeje ku shënova dhe fituam.

Futbollisti më seksi te Kombëtarja? Mendoj Roshi dhe Veseli. Te partneri i ardhshëm kërkoj, të jetë i zgjuar, besnik dhe i pashëm.

Njerëzit në fillim kur mësojnë se jam futbolliste habiten, me pas fillojnë me pyetje të ndryshme. Shumë shpesh nuk e mendojnë se unë jam futbolliste.”, u shpreh Uendi Muja për “ftesë në 5”.Image

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT