Fury-Wilder, ora e saktë e përballjes dhe televizioni kosovar ku mund ta shikoni meçin

Tyson Fury dhe Deontay Wilder do të përballen sërish në një ring boksi gjatë këtij muaji.

Meçi do të zhvillohet më 23 shkurt në ora 06:00 të mëngjesit.

Dy gjigantët e peshave të rënda kishin luajtur baras në duelin e tyre të parë, më 1 dhjetor të vitit të kaluar, në Los Angeles.

E sfidën e radhës mund ta ndiqni në kanalin Kujtesa Sport.

Platforma vendore ka njoftuar se i ka fituar të drejtat televizive për këtë meç.

Bota e boksit është në pritje të super-spektaklit të radhës nga Fury dhe Wilder.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT