Fundoset anija me turitë në Kolumbi, raportohet për 6 të vdekur

Së paku gjashtë njerëz kanë vdekur pasi një anije pasagjerësh është fundosur në veriperëndim të Kolumbisë.

Autoritetet thanë se 133 njerëz janë shpëtuar, porse 16 vazhdojnë të jenë të zhdukur.

Anija Almirante u mbyt pranë qytetit turistik Guatape. Disa të mbijetuar u ankuan se nuk u janë dhënë xhaketa shpëtimi.

Presidenti kolumbian, Juan Manuel Santos, shkoi në vendin e ngjarjes për të vlerësuar personalisht situatën.

Guatape është një qytet i njohur për sportet ujore dhe aktivitetet rekreative. /rel/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT