Pak minuta pas tërmetit të fortë me magnitudë 4.5 ballë që u ndje në Lezhë, pushuesit kanë nisur të largohen prej frikës.

Pamjet e siguruara nga Syri.net tregojnë familjet të cilat kanë marrë valixhet dhe po lënë shtëpitë e pushimit për tu nisur drejt vendlindjeve.