Francë – Gjermani, formacionet zyrtare

Kryendeshja e ditës së sotme në kampionatin evropian, Euro2020 do të jetë ajo mes Francës dhe Gjermanisë.

Ky ballafaqim do të zhvillohet në “Allianz Arena” në kuadër të grupit F.

Pak para ndeshjes janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Ja përbërjet:

Francë:

Lloris – Pavard, Varane, Kimpembe, Hernandez – Pogba, Kanté, Rabiot – Griezmann – Benzema, Mbappé

Gjermania:

Neuer, Rudiger, Ginter, Hummels, Kimmich, Havertz, Kroos, Gnabry, Gosens, Gundogan, Muller.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT