Fotografia e shekullit! Vëllai 4-vjeç mbron motrën në Nepal

Tërmeti në Nepal nuk ka kursyer asgjë dhe ka marrë jetën e mbi 7 mijë personave.

Drama dhe dhimbja në mesin e nepalezëve duket të jetë e madhe.

Kjo dhimbje duket edhe në këtë foto, e cila nga shumë persona është konsideruar se mund të jetë edhe fotografia e shekullit.

Në të tregohet vëllai 4-vjeçar që mbron motrën e vogël vetëm 2-vjeçe e gjysmë.

Fotoja po bën xhiron në internet dhe në rrjete sociale.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT