Një 21-vjeçar vra veten teksa u hodh në shinat e trenit. Ngjarja e tmerrshme ndodhi në Angli, kur Jacob Standbridge u gjet poshtë shinave të ekspresit mëngjesin e 13 tetorit të vitit të kaluar.

I riu la një letër lamtumirë kushtuar nënës së tij. ‘’ Të dua shumë, nënë! Faleminderit për gjithçka keni bërë për mua. Më vjen shumë keq!’’, shkruajti për herë të fundit trajneri i futbollit.

Një vit pas vdekjes së tij dyshohet se Jacobi vdiq për shkak të ndarjes nga partnerja e tij Ciera Barnes, teksa zbuloi mesazhe të padëshiruara në telefonin e saj. Megjithatë, mësuesi i tij hodhi poshtë pretendimet se mesazhet telefonike e shtynë t’i jepte fund jetës së tij, pasi ai kishte karakter të fortë.

Marrëdhënia midis të riut dhe Cieras u përkeqësua prej kohësh për shkak se ai përdorte steroide për rritjen e muskujve. Jacob luante si mesfushor në Akademinë e Stoke Cityt, ndërsa punonte në një program që trajnonte djem të rinj në sporte.

Jacob Standbridge, 21, known as Jake, had been planning to propose to girlfriend Ciera Barnes, but the pair broke up after he found texts on her phone and he died the next dayJake's mother Karen told the inquest: 'He once broke down in front of me and told me that he loved Ciera but she was messing with his head'Jake with his mother Karen. She said during previous relationship ups and downs he had been 'absolutely in bits' but had never reacted so strongly beforeImage result for Footballer, 21, stepped in front of train and was killed 12 hours after reading text messages on his girlfriend's phone and splitting up with herImage result for Footballer, 21, stepped in front of train and was killed 12 hours after reading text messages on his girlfriend's phone and splitting up with herImage result for Footballer, 21, stepped in front of train and was killed