Formacioni i United me Mourinjon (foto)

 

Jose Mourinjo ka nisur punën për forcimin e skuadrës për sezonin e ri.

Deri më tani ka realizuar dy blerje, Erik Baily dhe Zlatan Ibrahimovic, dhe është pran blerjes së tretë, Henrik Mkhitarian, nga Borussia Dortmund.

Mourinjo ëndërron në skuadrën e tij Pogban e Juventusit, madje edhe Ramseyn e Arsenalit.

Kështu sipas The Sun, Mourinjo do ta rreshtoj ekipin me skemën 4-2-3-1, me De Gean në portë. Katërshja e mbrojtjes përbëhet nga Jones, Baily, Smailling dhe Shaw.

Para mbrojtjes dyshja e mesfushës Ramsey dhe Pogba, kurse Mkhitarian, Runi dhe Martial do ta ndihmojnë Ibrahimoviqin në sulm./Drenicapress.info/

How Zlatan Ibrahimovic could fit into Manchester United's team next season

- Advertisement -

MË TË FUNDIT