Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Faqja zyrtare e UEFA-s ka zgjedhur njëmbëdhjetëshin më të mirë të gjysmëfinaleve të dyta të Ligës së Kampionëve.
Barcelona e Juventusi eliminuan Bayernin respektivisht Realin për t’u takuar në finalen e madhe që do të luhet më 6 qershor.
Dhe, pas ndeshjes së parë, UEFA ka zgjedhur dhe formacionin e ndeshjes së dytë.
Në këtë formacion dominon Juventusi me 6 lojtarë, Bayerni ka 3, kurse Barcelona e Reali nga 1.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT