Formacioni 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve sipas Goal.com

Pas përfundimit të ndeshjeve të kthimit të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve, portali Goal.com ka përzgjedhur ekipin më të mirë.
Portier: Joe Hart (Manchester City)
Mbrojtësit: Aymen Abdennour (Monaco), David Luiz (PSG), Patrice Evra (Juventus),
Mesfushorët: Lionel Messi (Barcelona), Mario Suarez (Atletico Madrid), Casemiro (Porto), Franck Ribery (Bayern Munich)
Sulmuesit: Olivier Giroud (Arsena), Klaas-Jan Huntelaar (Schalke), dhe Carlos Tevez (Juventus).
- Advertisement -

MË TË FUNDIT