Formacionet zyrtare: Shqipëria – Franca

Shqipëria dhe Franca kanë publikuar formacionet zyrtare.

Takimi do të zhvillohet në stadiumin e Marseille, “Velodrome” dhe është i vlefshëm për grupin A.

Kujtojmë se Shqipëria nuk ka asnjë pikë, ndërsa francezët kanë tre pikë në llogarinë e tyre.

Formacioni i Francës:  Lloris; Sagna, Rami, Koscielny, Evra; Kanté, Matuidi; Coman, Payet, Martial; Giroud.

Formacioni i Shqipërisë: Berisha; Hysaj, Ajeti, Mavraj, Agolli; Kukeli; Lila, Abrashi, Memushaj, Lenjani; Sadiku.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT