Formacionet zyrtare: Manchester City – Real Madrid

Pas Zinedine Zidane, edhe Pep Guardiola ka marrë një vendim të çuditshëm për sfidën  e sotme kundër Real Madridi.

Zizu vendosi që të startojë në sulm me Rodrygon, duke lënë në stol lojtar klasi si Isco, Asensio apo edhe talenti tjetër Vinicius Junior.

Pak a shumë ngjashëm ka vepruar edhe Pep Guardiola.

Ai i ka lënë në stol Bernardo Silvan dhe David Silvan dhe ka startuar me Phil Foden.

Po ashtu nuk starton as Ryiad Mahrez.

Manchester City:

Starting XI | Ederson, Walker, Fernandinho (C), Laporte, Cancelo, Rodrigo, Gundogan, De Bruyne, Foden, Sterling, Jesus.

Lojtarët ne stol: Bravo, Stones, Zinchenko, Bernardo, D.Silva, Mahrez, Otamendi, Garcia, Doyle, Harwood-Bellis, Palmer, Bernabe

Real Madrid:

Image

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT