Formacionet zyrtare: Lazio – Roma

Në ora 18:00 zhvillohet derbi i ‘çmendur’ lokal ndërmjet Lazios dhe Romës, ndërsa më poshtë i keni formacionet zyrtare të dy ekipeve.

Lazio (4-2-3-1): Marchetti; Basta, De Vrij, Gentiletti, Lulic; Parolo, Biglia; Candreva, Mauri, Felipe Anderson; Klose.

Roma (4-3-3): De Sanctis; Torosidis, Manolas, Astori, Holebas; Keita, De Rossi, Nainggolan; Florenzi, Totti, Iturbe.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT