Formacionet zyrtare: Itali – Francë

Të dyja kombëtaret kanë publikuar formacionet zyrtare.

Kombëtarja italiane dhe ajo franceze do të ndeshen sonte në ora 20:45 në mes vete.

Ndeshje në mes të Italisë dhe Francës do të jetë vetëm një ndeshje miqësore, para fillimit të ndeshjeve kualifikuese për ‘Rusi 2018’.

Italia në këtë takim vjen me trajnerin e ri Giampiero Ventura, i cili vazhdon të paraqitet me formacionin e njëjtë 3-5-2.

Ndërsa, në anën tjetër, Franca vjen me trajneri Didier Deschamps, i cili nuk ka ndryshuar edhe aq nga formacioni që luajti në Euro. /Telegrafi/

Italia: Buffon; Barzagli, Astori, Chiellini; Candreva, Parolo, De Rossi, Bonaventura, De Sciglio; Pelle, Eder.

Francë: Mandanda; Sidibe, Varane, Koscielny, Kurzawa; Pogba, Kante, Matuidi; Griezmann, Giroud, Martial

- Advertisement -

MË TË FUNDIT