Formacionet zyrtare : Chelsea – Liverpool

Derbi i xhiros së 11 në Premierligë luhet mes Chelseas dhe Liverpool, në “Stamford Bridge”, ora 13:45.

Kjo përballje është interesante pasi dy skuadrat po kalojnë në një formë jo të mirë, dhe kjo është ndeshja ku mund të tregoi se cili klub do të vazhdojë krizën.

Dy skuadrat kanë disa lojtar të lënduar dhe ky do të jetë formacioni i dy menaxherëve Klopp dhe Mourinho./Indeksonline/

Chelsea: Begovic; Zouma, Cahill, Terry (c), Azpilicueta; Mikel, Ramires; Willian, Oscar, Hazard; Diego Costa

Liverpool: Mignolet, Clyne, Skrtel, Sakho, Moreno, Lucas, Can, Milner, Lallana, Coutinho, Firmino

- Advertisement -

MË TË FUNDIT