Formacionet taktike të Juventusit gjatë sezonit të ardhshëm

   

  Juventusi ka zyrtarizuar Dybala, Mandzukiqin dhe Khediran dhe ka pronësin e Ruganit, Zazas dhe Berardit. Merkato është e hapur ende dhe Juve mund të blejë ende.

  Më posht mund t’i shihni disa formacione që Allgeri mund t’i përdor gjatë sezonit 2015/16.

  Juventus 4-4-2

  Buffon

  Lichtsteiner Bonucci Benatia (Chiellini) Evra

  Marchisio Vidal Khedira Pogba

  Dybala Mandzukic (Morata)

  Juventus 4-3-3

  Buffon

  Lichtsteiner Bonucci Benatia (Chiellini) Evra

  Vidal Khedira Pogba

  Dybala Mandzukic Morata

  Juventus 4-3-1-2

  Buffon

  Lichtsteiner Bonucci Benatia (Chiellini) Evra

  Vidal Khedira Pogba

  Oscar (Salah o Berardi) 

  Dybala Mandzukic