Formacionet startuese: Drenica dhe Feronikeli zhvillojnë derbin lokal

Drenica dhe Feronikeli zhvillojnë derbin lokal në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj.

Sfida e vlefshme për xhiron e 12-të në Superligën e Kosovës në futboll e gjen Drenicën në pozitën e katërt në tabelë me 15 pikë të arkëtuara.

Ish-kampioni Feronikeli ka tri pikë më pak dhe pozicionohet në vend të shtatë në renditjen tabelare.

Formacioni startues i Drenicës:…

Formacioni startues i Feronikelit: Avdyli, Hoxha, Thaqi, Lladrovci, Pllana, Malaj, Prince, Da Silva, Milickovic, Maliqi, Hoti.

Përballja e xhiros së 12-të ndërmjet Drenicës dhe Feronikelit zhvillohet me fillim në orën 13:30.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT