Formacionet e mundshme: Man City – Real Madrid

Sot me fillim nga ora 20:45 do të fillojë përballja ndërmjet Manchester Cityt dhe Real Madridit në kuadër të gjysmë-finales në Ligën e Kampionëve.

Përkundër disa lëndimeve të kaluara, reprezentuesi portugez, Cristiano Ronaldo dhe Karim Benzema pritet të startojnë në këtë ndeshje të rëndësishme.

Kështu ka deklaruar trajneri i Los Blancos, Zinedine Zidane.

Manchester City: Hart; Sagna, Kompany, Mangala, Clichy; Fernando, Fernandinho; Navas, De Bruyne, Silva; Aguero;

Real Madrid: Navas; Caravajal, Pepe, Ramos, Marcelo; Modric, Casemiro, Kroos; Bale, Benzema, Ronaldo.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT