FJALA kujton 19 vjetorin e masakrës së Dubravës

FJALA kujton 19 vjetorin e masakrës së Dubravës.

Janë bërë 19 vite nga masakra në burgun e Dubravës, masakër kjo e cila u krye nga forcat policore të Sërbisë .

Në këtë masakër humbën jetën 150 të burgosur shqiptarë.

Partia FJALA, kërkonë nga Qeveria e Republikës së Kosovës dhe nga bashkësia ndërkombëtare të i bëj presion Beogradit që të i dorëzoj para drejtësisë ata kriminel që urdhëruan dhe zbatuan këtë masakër.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT