Fitore e vuajtur për Realin (video)

 

Real Madridi ka arkëtuar tre pikët e radhës në La Liga përball Sporting Gijon, që në pjesën e dytë ishte dukshëm më i mirë se Reali.

Dy golat Reali i shënoi në pjesën e parë. Golashënues Ronaldo në mintat 5 dhe 18-të.

Në minutën e 35-të Sportingu ngushtoi epërsinë në 2-1 me Carmona.

Mysafirët kishin raste të mira për të barazuar në pjesën e dytë e rastin më të mirë  e patën në minutën e 76-të, kur nga penaltia Cop nuk arriti të barazoi.

Pas 13 xhirove Reali ka 33 pikë, 7 më shumë se Barcelona që nesër luan më Sociedad./Drenicapress.info/

https://www.youtube.com/watch?v=Ylwc2OxoSLU

https://www.youtube.com/watch?v=ZLQG7zuKH10

 

https://www.youtube.com/watch?v=ma81Ort7vMA

 

https://www.youtube.com/watch?v=XeufZJ35ve0

- Advertisement -

MË TË FUNDIT