Fiton Real Madridi, dopietë e Gareth Bale (video)

Real Madridi është kthyer te fitorja në La Liga. Real Madrid ka mposhtur në Santiago Bernabeu Levanten, me rezultat 2:0.
Lojtari me i mirë pa dyshim ishte Gareth Bale që shënoi të dy golat e kësaj ndeshje, në minutat 18’ dhe 40 të pjesës së parë.
Reali me këtë fitore, renditet në vendin e dytë, me 64 pikë një më pak se Barcelona, me të cilën skuadër do të takohet javën tjetër./Drenica Press/