Fiorentina “shkatërron” Romën, kualifikohen Napoli, Dinamo Kyiv (video)

Fiorentina ka arritur që ta fitoj lojën e dytë kthyese, duke e mposhtur Romën në Olimpiko, në kuadër të Europa Leagues, me rezultat të thellë 0:3.
Fiorentina bëri një paraqitje të mirë duke e fituar lojën që në pjesën e parë. Golat për Fiorentinen i shënuan Rodriguez, Alonso dhe Basanta.
Ndeshja e parë në Fiorentinë kishte përfunduar barazim 1:1.
Në ndeshjen tjetër, Dinamo Kyiv ka eliminuar Evertonin. Është kualifikuar edhe skuadra tjetër Italiane Napoli pasi që ka barazuar me Dinamo Moscow 0:0. Por që e ka fituar lojën e parë me rezultat 1:3. /Drenica Press/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT