Fiorentina ia “terron” Milanit

Fiorentina ka shënuar fitore të rëndësishme përballë Milanit ne rezultat 2-1.
Të parët në epërsi kaluan mysafirët me një gol të Matia Destros.
Vendasit u zgjuan nga gjumi dhe nisën sulmet e njëpasnjëshme dhe tek në minutën e 83-të, kur Joaquin asistoi për një gol me kokë nga Gonzalo Rodriguez.
Gjashtë minuta më vonë Joaquin shënoi për 2-1 dhe fitoren e Violas.
Me këto tri pikë të reja, Fiorentina arrinë në 45 pikë, 10 më shumë se Milani që renditet në vendine 10-të në Seria A.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT