FFK dënon KF Drenicën

Federata e Futbollit të Kosovës ka dënuar Drenicën dhe Dritën, pas ndeshjeve të barazhit të Raiffeisen Superligës.

Për shkak të tifozëve, Drenica është dënuar me 800 euro, ndërsa për shkak të sulmit të “Intelektualëve” ndaj kameramanëve, Drita është dënuar me 2000 euro.

Gjithsesi, kuqezinjtë dhe bardhekaltërit nuk është se brengosen edhe aq shumë për dënimet, pasi që që të dy skuadrat i fituan ndeshjet e barazhit për të siguruar qëndrimin në elitë.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT