Festuan ushtarakisht kundër Shqipërisë e Francës, UEFA dënon Turqinë

Pas festës me nderim ushtarak që Turqia bëri në dy ndeshjet kualifikuese të EURO 2020, UEFA ka dënuar Federatën Turke të Futbollit, transmeton Gazeta Metro.

Kombëtarja e Turqisë e cila la pas Shqipërinë për tu kualifikuar në EURO 2020, u gjobit e shumë prej 50 mijë euro për festimin e lojtarëve në stilin ushtarak.

Kjo skuadër me në krye Senol Gunes festoi në stil ushtarak golat e shënuar në lojën kundër Shqipërisë më 11 tetor dhe tre ditë më pas edhe ndaj Francës.

Këto takime u mbajtën në kuadër të Grupit H, të cilat ishin të vlefshme për kualifikim në Europianin i cili zhvillohet në sezonin e ardhshëm. /gazetametro.net

- Advertisement -

MË TË FUNDIT