Ferronikeli po e sheh dritën në fund të tunelit

KF Ferroinkeli ka shënuar fitore si mysafir në Mitrovicë kundër KF Trepcës 89. Me këtë fitore klubi nga Drenasi po e konfirmon edhe njëherë se nuk di ç’është humbja dhe se synimit të përcaktuar është duke i ardhur fundi.

Me këtë fitore KF Ferronikeli e përforcoj edhe më shumë pozitën e parë në tabelën e Raiffeisen Superligës së Kosovës në Futboll.

Loja përfundoj me rezultat KF Trepca 89  1- 3  KF Ferronikeli.

Për Trepçën 89 golin e vetëm e shënoj Blerand Kurtishaj në minutën e 16’-të. Ndër gola e Ferronikelit u shënuan nga Mendurim Olluri në minutën e 22’-të, Blehar Maliqi në min. 64’-rt dhe Xhevdet Shabani në min. e 79’-të. /drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT