Feronikeli pran yllit të madh kosovar

Feronikeli është gati të thyejë heshtjen e transfereve. Skuadra nga Drenasi po mendon për përforcime për edicionin e ri dhe goditja e parë pritet të jetë mesfushori i Besës, Qemail Elshani, njofton ‘fansat e futbollit kosovar’.

Futbollisti është në të kaluarën ka luajtur te Feronikeli, atje ku fitoi edhe titullin e kampionit.

Besa e Pejës ka ndryshuar strategji, duke preferuar që nga edicioni i ri të luajë me futbollistë të rinj, andaj emrat si Elshani e të tjerë me gjasë do të jenë të lirë.

Ndërkohë, Feronikeli është afër të rinovojë kontratën edhe me mbrojtësin, Ardian Limani./Gazeta Sheshi/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT