Feronikeli në Ligën e Kampionëve

 

Nëse Kosova pranohet në UEFA, prej sezonit të ardhshëm do të ketë shumë të mira për futbollin kosovar.

Kosova do të mund të luaj për kualifikimet për kampionatin botëror në Rusi.

Kurse tri ekipet e para të Superligës së Kosovës do të kenë mundësi të lujanë për kualifikime në garat evropiane.

Në bazë të renditjes tabelare dhe nëse kështu mbyllet ky kampionat, Feronikeli do të luaj për kualifikimet për Ligën e Kampionëve, kurse Hajvalia dhe Trepca ’89 do të luajnë për kualifikimet e Europa League./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT