Feronikeli fillon gjuetin për të blerë, negociata me Zhdrellen

 

Katër here “Topi i Artë” i Kosovës, Mentor Zhdrella, sezonin e ardhshëm mund të jetë pjesë e kampionit të Kosovës, KF Feronikelit.

KF  Feronikeli nëpërmjet një njoftimi në Facebook, ka bërë të ditur se po bisedon me Zhdrellen, dhe në ditët në vazhdim shpreson të gjejnë gjuhen e përbashkët për bashkëpunim.

Njoftimi i klubit:

“Feronikeli po vazhdon ta kompletoj skuadrën për sezonën 2015/2016, dhe pas vazhdimit të kontratave me lojtaret kryesor nga sezona e kaluar, shumë shpejt mund të zbres në folen e Tigrave një tjeter emër i madhë i futbollit kosovar.
Bëhët fjalë për mesfushorin Mentor Zhdrella i cili po kërkohet nga skuadra jonë bisedimit i konfiromon antari i kryesisë Ilir Demaku.

Sipas Demakut bisedimet kanë filluar dhe në ditet në vazhdim mbetët të shihet se a do të gjejn gjuhën e përbashkët katër hërë futbollisti më i mirë kosovar dhe skuadra Kampione e Kosovës Feronikeli.”

- Advertisement -

MË TË FUNDIT