Feronikeli deklason Llapin

Skuadra e Feronikelit ka deklasuar Llapin në xhiron e 27’të të Superligës së Kosovës.

Feronikeli ka fituar me rezultatin e thellë 4-0 në ndeshjen e zhvilluar në Rexhep Rexhepi.

Marko Simonovski ka shënuar hat-trick në këtë duel të cilin skuadra e tij e fitoi ndaj Llapit.

Duro me lehtësi e mposhti Batatinën dhe nuk lejoi të tejkalohej në tabelë.Feronikeli tani ndodhet në vendin e pestë me 34 pikë – kurse Llapi në vendin e gjashtë me 33 pikë.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT