Fermerit nga Podujeva i vidhen mbi 2000 fidan të mjedrës (Video)

Persona ende të panjohur në natën mes 6 dhe 7 dhjetorit, vodhën mbi 2000 fidan të mjedrës që i kishte mbjell, Gazmend Gashi nga fshati Bajqinë e Podujevës.

Rastin e ka konfirmuar Policia e Podujevës, të cilët kanë deklaruar se me të marrë lajmin menjëherë dolën në vendin e ngjarjes, njofton Klan Kosova.

Sipas Shefes së Operativës në Policinë e Podujevës, Antigona Çitaku-Dibrani vjedhje të fidanëve në këtë komunë ka pas edhe herë të tjera, mirëpo jo të llojit të mjedrës.