Fc Feniks Fitues i Turneut ”Adem Jashari” 2015

Ekipi nga Drenasi Fc Feniks, është fitues i Turneut Tradicional ”Adem Jashiri” 2015.
Feniksi në Finale u takua me ekipin nga Vlora Fc Flamurtari, ku e mundi me rezultat shumë bindës 9-3, kjo ndeshje u zhvillua në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë, ku të pranishëm ishinë një numer i madhë i Tifozëve, dhe  ku mbizotëronte një atmosfer impozante.
Fituesi i Super Kupës së Kosovës në Futsall, Feniks zhvilloj një lojë shumë të bukur, dhe  në një pjesë të Lojes arriti deri tek Rezultati 8-2.
Pjesëmarrëse në këtë turne ishin këto skuadra: Bengao (Çeki), Al Ahli (Emiratet e Bashkuara Arabe), Flamurtari (Vlorë), Feniksi i Drenasit, Liburni i Gjakovës dhe Besa e Pejës.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT