Fatmir Limaj i uron shërim të shpejtë Jakup Krasniqit

Jakup Krasniqi sot konfirmoi se është prekur nga coronavirusi.

Kreu i NISMA-s, Fatmir Limaj, përmes një postimi në Facebook i ka uruar shërim të shpejtë Krasniqit që sa më parë aktiviteteve tona të përbashkëta politike, shkruan Reporteri.net.

Postimi i Limajt:

I uroj shërim të shpejtë mikut dhe bashkëpuntorit tim, Jakup Krasniqi pas infektimit me COVID-19.

Uroj që kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës do ta kaloj me sukses këtë sifdë shëndetësore dhe t’i kthehet sa më parë aktiviteteve tona të përbashkëta politike.

Iu bëj thirrje edhe një herë qytetarëve të Kosovës që të respektojnë në përpikëri rekomandimet e institucioneve shëndetësore, të përdorin masat mbrojtëse nga ky virus, sepse vetëm kjo është rruga më e mirë për ta ruajtur shëndetin tuaj dhe të tjerëve.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT