Familjarët e pacientëve nuk lejohen brenda Klinikës Infektive në QKUK, dyshohet për virusin koronavirus

Në Qendren Klinike Universitare të Kosovës, saktësisht në Klinikën Infektive nuk po lejohen askush që të hyj e të dal në këtë klinikë.

Në bazë të të dhënave i gjithë stafi mjekësor është i veshur me maska dhe me rroba të gjata.

Sonte po shihet një mobilizim më i theksuar në këtë klinikë.

Një person po dyshohet se është prekur nga koronavirusi dhe se i njëjti është duke i trajtuar në Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Pacienti i dyshuar ndodhet në ambientet e Klinikës Infektive brenda QKUK-së.

Lajmin e ka konfirmuar për IndeksOnline, Shpend Fazliu, zëdhënës në QKUK.

“Në ora 20:45 në QKUK, ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe drejtori i Institutit për Shëndetësi Publike do të mbajnë konferencë të jashtëzakonshme për media”, tha Fazliu./IndeksOnline/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT