Familja Jashari vizitohet nga imami i njohur nga Tirana (foto)

 

Imami i njohur nga Tirana, Elvis Naci, ka qenë mysafir për iftar në familjen Jashari në Prekaz.

Paraprakisht hoxha i njohur i shoqëruar nga hoxha Osman Musliu ka mësuar nga Rifat Jasharin  më shumë për luften e familjes Jashari për lirin e Kosovës, transmeton Drenicapress.info

Imami nga Tirana në ditët e Ramazanit ka qenë i pranishëm në shumë qytet të Kosovës duke predikuar ligjërata për fenë islame.

Ai nëpërmjet një postimi në Facebook, ka shkruar se është ndier shumë i nderuar që ka qenë në familjen Jashari.

“Një iftar i veçantë me Bacë Rifat Jasharin dhe Hoxhë Osman Musliun, pata nderin të vizitoj familjen Jashari dhe vendin ku ranë dëshmorët e familjes Jashari, lutjet i kemi bërë për të rënët duke qenë agjërueshem dhe i Madhi Zot na mëshiroftë të gjithëve!” ka shkruar Naci në profilin e tij në Facebook.

 

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT