Familja e cila u shua në aksidentin tragjik, të afërm të këngëtares së njohur

Tragjedia e kobshme ku humbën jetën 46 bashkëkombës tanë teksa po ktheheshin në Maqedoni nga Turqia na tronditi të gjithëve.

Nga kjo tragjedi është prekur direkt këngëtarja e njohur Ganimete Abazi.
Familja që u shua në tërësi kanë qenë të afërm të saj.
Kryefamiljari Avni Ahmeti që humbi jetën me gruan dhe dy djemtë binjakë ka qenë djali i tezës së këngëtares së mirënjohur.

Ajo ka ndarë dhimbjen me ndjekësit në rrjete sociale