Falsifikim i parave, arrestohet një person në Skënderaj

Policia e Kosovës ka raportuar se ka arrestuar një të dyshuar mashkull kosovar.

Arsyeja e arrestimit të tij është se që gjatë kontrollit të veturës së tij janë gjetur dhe konfiskuar një sasi pre 13 bankënotave ( 8×500 euro dhe 5×100) të cilat dyshohen se janë të falsifikuara.

Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është dërguar në mbajtje./Drenicapress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT