Falcao nuk është në planet e Van Galit

 

Duket se ardhmja e sulmuesit në kolumbian, Radamel Falcao, në “Old Trafard” do të marrë fund në fund të sezonit.
Sipas mediave ishullore, trajneri i United, Luis Van Gal, nuk është bindur nga forma e Falcaos dhe nuk do ta blej në qershor, kur edhe përfundon huazimi nga Monaco.
Në anën tjetër Manchester United i ka vënë syrin sulmuesit të Barnleyt, Danny Ings, i cili kushton më lirë se Falcao, dhe ka shënuar më shumë gola se Falcao.
E Falcao ka oferta nga shumë klube tjera evropiane, por që vlera e tij në treg llogaritet rreth 40 milion me një pagë vjetor afro 10 milion euro.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT