Eurovision 2018″, kjo renditje përfundimtare për Shqipërinë

Ka përfunduar Festivali i Këngës Evropiane ‘Eurovision 2018’.

Vendin e parë këtë vit e mori Izreali, të dytin Qipro që u përfaqësua nga këngëtarja shqiptare Eleni Fouriera, ndërsa të tretin Austria.

Në këtë garë ishin edhe Eugent Bushpepa që përfaqësoi Shqipërinë, por që doli të jetë i njëmbëdhjeti. Ndërsa Ermal Meta dhe Fabrizio Moron që përfaqësuan Italinë kanë zënë vendin e pestë./Indeksonline/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT