Eurovision 2015 është aplikacioni zyrtar i konkursit europian të muzikës për këtë vit

Lajme të mira për të gjithë ata që dashurojnë muzikën e veçanërisht konkursin europian të këngës, Eurovision. Në këtë periudhë viti organizohet kompeticioni ku marrin pjesë të gjitha vendet Europiane përfshi edhe Shqipërinë dhe Eurovision ka menduar të gjendet më pranë të apasionuarve pas këtij konkursit.

Që tani mund të shkarkoni aplikacionin zyrtar të Eurovision 2015 i cili është i disponueshëm për telefonët Windows ndërsa për iOS dhe Android po vjen javën e ardhshme. Në fakt është ndër të paktat raste kur shohim një aplikacion të mbërrijë në platformën mobile të Microsoft përpara platformave të Apple dhe Google. Veçori të reja do ti shtohen aplikacionin kur të startojë zyrtarisht edhe konkursi i muzikës.

EurovisionLaunchImage2

Me anë të këtij aplikacioni do të mund të votoni edhe këngën tuaj të preferuar. Aplikacioni gjithashtu do të ofrojë mundësi blerjeje për të gjithë që duan ti kenë këngët e këtij kompeticioni në smartfonin e tyre. Sapo aplikacioni të jetë i disponueshëm në Android dhe iOS ne do e përditësojmë artikullin. E çfarë tu themi tjetër veç shikim të këndëshëm të evenimentit.

Shkarkoni Eurovision 2015 për Windows Phone

- Advertisement -

MË TË FUNDIT