Europa League, mbyllen ndeshjet e para gjysëmfinale (video)

 

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para gjysëmfinale në Europa League.

Villareali ka mposhtur  Liverpuli me rezultat 1-0.

Gjatë gjithë takimit u zhvillua një lojë e barabart, ku dy skuadrat u treguan shumë të kujdesëshme dhe rastet më të mira për shënim i patën në fund të takimit. Virrareali arriti të shënoi në minutën e 92-të me Adrian Lopez.

Dueli tjetër në mes të Shaktarit dhe Sevillas u mbyll pa fitues, 2-2. Të parët në epërsi kaluan spanjollët me Vitolo (6’).

Barazuan  vendasit në minutën e 23-të me Marlos , kurse në epërsi kaluan me Stepanenkon (36’).

Sevilla barazoi në minutën e 82-të me Gameiro nga penaltia.

Ndeshjet e kthimit luhen pas një jave.

https://www.youtube.com/watch?v=lfEiO8M_Bqk

https://www.youtube.com/watch?v=hAFJ83tAhUc

https://www.youtube.com/watch?v=GyGe7B6fO9M

- Advertisement -

MË TË FUNDIT