EURO 2016, dorëhiqet trajneri i parë

 

Trajneri i Rusisë, Leonid Slutsky ka ofruar dorëheqje nga posti i selektorit të Rusisë, pas rezultateve të dobëta në “Euro 2016”.

Rusia grumbulloi vetëm një pikë në Grupin B duke u eliminuar nga gara. Kurse, Slutsky beson se duhet të zëvendësohet në detyrë para Kampionatit botëror 2018 ku Rusia do të jetë nikoqire.

Rusia në tri ndeshjet e Grupit B, ka marr vetëm një barazim ndaj Anglisë, duke pësuar humbje nga Slovakia dhe Uellsi.

Slutsky nuk do të mbetet pa punë, pasi ai është trajner i CSKA Moskës, dhe te Rusia ka qenë i angazhaur vetëm deri në përfundim të EURO 2016./Drenicapress.info/

 

rusi

- Advertisement -

MË TË FUNDIT