EULEX nuk jep informata për rastin e Shaban Sylës

EULEX gjatë ditës së sotme ka ndërmarrë një aksion për arrestimin e Shaban Sylës, si i dënuar në rastin “Bllaca”, i cili tashmë ishte burgosur dhe gjendej në Burgun e Dubravës.

Indeksonline ka kontaktuar me zëdhënësen për EULEX, Besa Domi, e cila ka thënë se nuk ka informata lidhur me këtë çështje me arsyetimin se nuk ka qenë aty gjatë operacionit.

“Nuk mundem me ju tregu asgjë se nuk kam ndonjë informatë lidhur me këtë çështje. Unë nuk kam qenë aty gjatë operacionit”, ka qenë përgjigja e Domit.

Ndryshe, për aksionin e zhvilluar, kishte folur djali i të dënuarit, Iliazi, i cili kishte thënë se policia e EULEX-it nuk kishte qenë në dijeni se babai i tij gjendej tashmë në Burgun e Dubravë dhe se atë e familjen e tij i kishin shqetësuar në orët e hershme të mëngjesit./Indeksonline/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT