Ermal Fejzullahu: S’ka barazi gjinore pa i parë femrat në skele

Me rastin e festës së 8 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Gruas, shumë artisë uruan nënat dhe të dashurat e tyre nëpërmjet postimeve të ndryshme në rrjete sociale.

Ndër ta ishte edhe këngëtari, Ermal Fejzullahu, i cili postoi një fotografi me nënën e tij në rrjetin social “Instagram”, në cilën shkroi: “Urime 8 Marsin e shtrenjta nënë! Të paça me shëndet”.

Mirëpo, të gjithë vëmendjen e ndjekëseve e ka marrë postimi i dytë që artisti bëri.

Meqenëse gjithnjë e më shumë flitet për barazi gjinore, Ermali zgjodhi një fotografi në të cilën shihen disa meshkuj duke punuar në ndërtim.

“Pa i parë edhe femrat në skelë, s’ka barazi gjinore”, shkroi ai në foto, të cilin e shoqëroi me “emoji” duke qeshur.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT